Dbaj o wzrok dziecka, okulista Rybnik ci w tym pomoże

okulista rybnik
okulista rybnik

O wzrok trzeba dbać już od najmłodszych lat. To absolutna podstawa, jeśli zależy nam na tym, by utrzymać ten narząd w dobrym stanie. Powinniśmy uważać szczególnie na dzieci. W ich przypadku wady bardzo szybko się zwiększają, a zaniedbania w tej kwestii mogą okazać się bardzo problematyczne.

Nie pozwalaj dziecku zbyt długo patrzeć się na monitor

W dzisiejszych czasach maluchy mają swobodny dostęp do telewizora, komputera, smartfonu, tableta. To sposób, by je czymś zająć. Wyjście wydaje się bardzo wygodne, ale z drugiej strony kosztem własnego spokoju możemy przyczynić się do znacznego pogorszenia wzroku u naszej pociechy. Lepiej więc unikać tego typu sytuacji, by później nie mieć problemów. Musimy być świadomi, że choć nowoczesne urządzenia dają mnóstwo możliwości, to jednak wpływają na pogorszenie wzroku. W pierwszym roku życia maluchy w ogóle nie powinny mieć dostępu do monitora. W przypadku starszych dzieci należy ograniczyć dostęp do tego typu urządzeń do godziny dziennie. Jest to trudne, bo nie jest tajemnicą, że kiedy włączymy telewizję, pociechy stają się całkowicie ciche, a my możemy w końcu odpocząć lub też zająć się swoimi sprawami. Warto jednak pomyśleć nad innym rozwiązaniem, np. dać książkę do kolorowania. W tak młodym wieku wady wzroku bardzo szybko postępują. Ma to też swoje dobre strony, bo stosunkowo szybko się korygują. Nie można jednak dopuścić do zaniedbań, bo w przyszłości takie osoby będą miały spore problemy.

Nie bój się chodzić z dzieckiem na kontrolę

Ważne są kontrole w gabinecie okulistycznym. Specjalista szybko zbada wzrok malucha i powie, czy konieczna jest jakaś korekcja, czy obędzie się bez niej. Obecnie okulista Rybnik ma spore spektrum możliwości. Urządzenia, z których korzysta w gabinecie są niezwykle precyzyjne, a do tego pozwalają dokładnie zobrazować wadę i podjąć ewentualne leczenie. Rodzice mają nieraz obawy, że ich pociecha nie będzie chciała nosić okularów, jeśli będzie taka potrzeba. To zupełnie bezzasadne, bo produkowane obecnie okulary są bardzo różnorodne i kolorowe. Bez trudu można coś dobrać. Wystarczy porozmawiać z pociechą, by przekonać ją, że okulista Rybnik przepisze im fajne okulary i że będą mogły same wybrać model oprawek. Poza tym, warto jeszcze dokupić dodatkowe akcesoria, jak np. łańcuszek w razie gdyby okulary spadły z twarzy. To dobry sposób, by zachęcić malucha do noszenia szkieł. Może się nawet okazać, że kiedy wzrok będzie już skorygowany, dziecku będzie przeszkadzać, ze nie musi nosić okularków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*