Dbaj o wzrok dziecka, okulista Rybnik ci w tym pomoże

okulista rybnik

O wzrok trzeba dbać już od najmłodszych lat. To absolutna podstawa, jeśli zależy nam na tym, by utrzymać ten narząd w dobrym stanie. Powinniśmy uważać szczególnie na dzieci. W ich przypadku wady bardzo szybko się zwiększają, a zaniedbania w tej kwestii mogą okazać się bardzo problematyczne.

Nie pozwalaj dziecku zbyt długo patrzeć się na monitor

W dzisiejszych czasach maluchy mają swobodny dostęp do telewizora, komputera, smartfonu, tableta. To sposób, by je czymś zająć. Wyjście wydaje się bardzo wygodne, ale z drugiej strony kosztem własnego spokoju możemy przyczynić się do znacznego pogorszenia wzroku u naszej pociechy. Lepiej więc unikać tego typu sytuacji, by później nie mieć problemów. Musimy być świadomi, że choć nowoczesne urządzenia dają mnóstwo możliwości, to jednak wpływają na pogorszenie wzroku. W pierwszym roku życia maluchy w ogóle nie powinny mieć dostępu do monitora. W przypadku starszych dzieci należy ograniczyć dostęp do tego typu urządzeń do godziny dziennie. Jest to trudne, bo nie jest tajemnicą, że kiedy włączymy telewizję, pociechy stają się całkowicie ciche, a my możemy w końcu odpocząć lub też zająć się swoimi sprawami. Warto jednak pomyśleć nad innym rozwiązaniem, np. dać książkę do kolorowania. W tak młodym wieku wady wzroku bardzo szybko postępują. Ma to też swoje dobre strony, bo stosunkowo szybko się korygują. Nie można jednak dopuścić do zaniedbań, bo w przyszłości takie osoby będą miały spore problemy.

Nie bój się chodzić z dzieckiem na kontrolę

Ważne są kontrole w gabinecie okulistycznym. Specjalista szybko zbada wzrok malucha i powie, czy konieczna jest jakaś korekcja, czy obędzie się bez niej. Obecnie okulista Rybnik ma spore spektrum możliwości. Urządzenia, z których korzysta w gabinecie są niezwykle precyzyjne, a do tego pozwalają dokładnie zobrazować wadę i podjąć ewentualne leczenie. Rodzice mają nieraz obawy, że ich pociecha nie będzie chciała nosić okularów, jeśli będzie taka potrzeba. To zupełnie bezzasadne, bo produkowane obecnie okulary są bardzo różnorodne i kolorowe. Bez trudu można coś dobrać. Wystarczy porozmawiać z pociechą, by przekonać ją, że okulista Rybnik przepisze im fajne okulary i że będą mogły same wybrać model oprawek. Poza tym, warto jeszcze dokupić dodatkowe akcesoria, jak np. łańcuszek w razie gdyby okulary spadły z twarzy. To dobry sposób, by zachęcić malucha do noszenia szkieł. Może się nawet okazać, że kiedy wzrok będzie już skorygowany, dziecku będzie przeszkadzać, ze nie musi nosić okularków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *