Dentysta Tarnowskie Góry: 6 sposobów na pozbycie się nieświeżego oddechu

dentysta tarnowskie gory
dentysta tarnowskie gory

Halitoza jest problemem, który dotyka znaczną ilość Polaków i jest bardzo uporczywa. Rujnuje nie tylko nasze relacje z rodziną oraz współpracownikami, ale także zaprzepaszcza szanse na zawieranie nowych znajomości. Sprawdź, jak łatwo możesz zmienić ten stan rzeczy.

Patrz na to, co jesz

Nieświeży oddech w dużej mierze jest wynikiem braku odpowiedniej higieny jamy ustnej. Jednak to, co pojawia się na naszych talerzach też ma ogromne znaczenie. Pierwszym sposobem na świeży oddech jest przede wszystkim ograniczenie dań z cebulą czy czosnkiem. Warzywa cebulowe zawierają w sobie olejek eteryczny, inaczej zwany allicyną, który, choć ma lecznicze działanie, posiada także specyficzny zapach, na który nie pomoże zwykła guma do żucia. Wynika to z tego, że allicyna z przewodu pokarmowego z krwią dostaje się do pęcherzyków płucnych przez co uwalnia się wraz z oddechem i przez skórę. Dlatego też zapach cebuli i czosnku wyczuwany jest jeszcze kilka godzin po ich zjedzeniu. By zachować świeży oddech trzeba też unikać potraw z ostrymi przyprawami. Drugim sposobem, który poleca dentysta z Tarnowskich Gór, na uniknięcie nieprzyjemnego zapachu z ust są napoje, a konkretnie woda i ziółka. Dzięki niegazowanej wodzie mineralnej nawilżysz błony śluzowe i wypłuczesz bakterie z jamy ustnej. Z kolei ziołowe napary takie jak rumianek czy szałwia zwalczają drobnoustroje, przy okazji regenerując błony śluzowe. Można je także wykorzystywać do płukania ust.

Żegnaj halitozo

Najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust jest niedokładne mycie zębów, które powoduje powstawanie takich dolegliwości, jak próchnica, kamień nazębny, choroby dziąseł i przyzębia. Wymienia się również jako przyczyny halitozy źle dopasowane protezy czy nieszczelne korony. Dlatego walkę z nieświeżym oddechem powinniśmy zacząć od wizyty u dentysta Tarnowskie Góry, który będzie leczył zęby z wszelkich chorób. Poza tym należy myć dokładnie zęby minimum 2 razy dziennie, najlepiej po każdym posiłku, co jest naszym trzecim sposobem. Czwartą metodą na natychmiastowe odświeżenie oddechu są tabletki z cynkiem organicznym. Neutralizują one zapach związków siarki, dzięki czemu pozwalają utrzymać świeży oddech nawet przez kilka godzin. Skutecznym piątym sposobem, ale na krótki czas, jest żucie miętowych lub eukaliptusowych gum. Warto tu zwrócić uwagę, by wybierać te bez dodatku cukru, ale za to z zawartością ksylitolu, który działa antybakteryjnie i chroni nasze zęby. Ostatnim, szóstym sposobem są dezodoranty do ust, które sprawdzają się zwłaszcza w awaryjnych sytuacjach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*