Jak przekonać malucha do wizyty u dentysty?

Pierwsza wizyta nie przebiegła pomyślnie? Twoje dziecko wystraszyło się i nie chce więcej pójść? Lekarz stomatolog nie spełnił Twoich oczekiwań w kwestii podejścia do dzieci? Zastanawiasz się i nie wiesz jaki następny gabinet wybrać dla komfortu swojej pociechy? Stomatolodzy Bytom mogą to zmienić!

Nie taki diabeł straszny…

Każdy maluch pragnie poznać otaczający go świat, wszystkiego spróbować, dotknąć, wszędzie wejść, zobaczyć. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele z niego zapamiętuje oraz jak wiele uczy się od nas – rodziców. Podpatruje naszych reakcji i zachowań wdrążając je w swoje życie, bo tak działa jego mechanizm poznawczy. Warto więc zwrócić uwagę na to jak odnosimy się do wielu istotnych rzeczy i jaki to ma wpływ na nasze dziecko. Kiedy sami boimy się dentysty, unikamy wizyt, źle się na ten temat wypowiadamy, walczymy domowymi sposobami z bólem zęba – mały człowieczek to widzi, ba, nawet więcej – rejestruje to jako swoistego rodzaju zagrożenie dla ludzi. Jak więc przekonać pociechę do odwiedzenia dentysty? Przede wszystkim wybrać gabinet przyjazny dzieciom. Tak! Jest ich wiele. Lekarze mają profesjonalne podejście do dzieci oraz doświadczenie poparte wieloma latami swojej praktyki. Przeprowadzają wizyty adaptacyjne, które przez dzieci odbierane są jako zabawa. Oglądanie i możliwość dotknięcia wszelkich urządzeń pozawala na oswojenie i zamiast strachu, zaczyna budzić ciekawość.

Kolorowo i z uśmiechem…

Metod na pomyślnie przeżytą wizytę, stosowanych względem najmłodszych jest wiele, ale grunt to umiejętność podejścia do małego pacjenta w taki sposób, aby nam zaufał. Miły ton, spokój, cierpliwość i oczywiście szeroki uśmiech to podstawa. W końcu musimy przekonać do siebie niezłych obserwatorów. Jednak aby sobie to ułatwić Stomatolodzy Bytom postanowili ich nieco przekupić, nie od dziś wiadomo, że to sprawdzony, a przede wszystkim skuteczny sposób. Wprowadzili do swojej oferty kolorowe wypełnienia ząbków. Dziecko samo podejmuje wybór o jego wyborze, a później odważnie otwiera buzie i pozwala zakleić sobie ubytek. Nie myśli o bólu i strachu, lecz o tym, co fajnego i nowego będzie miało, a nawet będzie chciało więcej, bo przecież cała tęcza ma więcej kolorów niż tylko jeden. Ponadto w wielu gabinetach stosuje się bezwiertłowe leczenie, dzięki czemu można uniknąć nieprzyjemnych wspomnień pierwszych wizyt oraz dyskomfortu z samego zabiegu. Wiele oczywiście daje też wystrój gabinetów, coraz więcej decyduje się na jego dostosowanie do potrzeb dzieci – kolorowe akcenty na ścianach, małe mebelki w poczekalni itp. Po zakończeniu wizyty zwykle czeka miła niespodzianka, czyli to, co dzieci lubią najbardziej – prezenty! Małe szczoteczki do zębów, pasty, naklejki „dzielnego pacjenta” i wiele, wiele innych… Nie ma wątpliwości, że jeszcze nie raz, nie dwa, będą chciały odwiedzić to miejsce, przecież to nie takie straszne.