Laserowa korekcja wzorku Rybnik. Nie jesteś skazany na noszenie okularów

laserowa korekcja wzroku rybnik

W pewnym wieku większość z nas musi nosić okulary. Wraz z wiekiem wzrok zaczyna się psuć. Wtedy trzeba nosić okulary, jednak nie wszystkim one pasują. Są ludzie, którzy źle się w nich czują. Tymczasem współczesna medycyna jest bardzo zaawansowana. Wadę oczu można całkowicie wyeliminować za pomocą korekcji laserowej.

Jak to działa?

Najprościej rzecz ujmując laserowa korekcja wzroku Rybnik polega na takim wymodelowaniu rogówki, by promienie światła skupiały się na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz. Jeśli mamy do czynienia z krótkowzrocznością, rogówkę spłaszcza się przy użycia lasera. Z kolei przy dalekowzroczności uwypukla się centralną część rogówki. W praktyce oznacza to, że wadę wzroku można całkowicie wyeliminować, a osoby dla których okulary były wcześniej koniecznością mogą się obyć całkowicie bez nich. To bardzo duże udogodnienie na co dzień i nie tylko. Warto pamiętać, że są zawody, w których nie można nosić okularów. Wtedy alternatywą są soczewki lub właśnie laserowa korekcja wzroku. Trudno bowiem wyobrazić sobie, że tancerz będzie kręcił się na scenie w okularach, a strażak czy też pilot będą wykonywali w okularach swoje zajęcia. Często stosują oni soczewki kontaktowe, ale nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. O soczewki trzeba dbać. Konieczne jest ich specjalne przechowywanie. W tym celu kupuje się płyn i w nich trzyma soczewki. Muszą być one całkowicie sterylne, by nie doszło do zapalenia spojówek, bo może się to źle skończyć. Znacznie prostszym rozwiązaniem jest laserowa korekcja wzroku Rybnik. Pozwala ona trwale wyeliminować wadę wzroku, by pacjent mógł dobrze widzieć, a jednocześnie nie zakładać okularów.

Kto może się poddać zabiegowi?

Tak naprawdę nie ma jakichś dużych obostrzeń. Trzeba mieć ukończone 21 lat i stabilną wadę wzroku, czyli w praktyce nie zmieniać okularów przez co najmniej rok. Oprócz tego trzeba poddać się badaniom kwalifikacyjnym. Lekarza bada m.in. grubość rogówki, sprawdza szerokość źrenicy, a także ocenia stan filmu łzowego. Zespól Suchego Oka w formie zaawansowanej jest elementem dyskwalifikującym. Oprócz tego trzeba wziąć pod uwagę rzeczy, takie jak: pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, badanie pola widzenia, OCT plamki. Ważnej jest , by na 4 tygodnie przed badaniami kwalifikacyjnymi nie zakładać soczewek kontaktowych twardych. Sama korekcja to nie wszystko. O oczy trzeba dbać. Warto pamiętać o tym, by odwiedzać okulistę systematycznie. Tylko w ten sposób będzie można utrzymać wzrok w dobrym stanie na długo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*