Leczenie próchnicy Gliwice. Dobry dentysta nie dopuści do powstania ubytku

leczenie próchnicy gliwice
leczenie próchnicy gliwice

Leczenie próchnicy jest bardzo ważne. Zaniedbania są niebezpieczne dla zdrowia. Prowadzą do większych ubytków, których usuniecie nie jest takie proste. Może się skończyć leczeniem kanałowym, które jest długotrwale i kosztowne. Tymczasem zwykła profilaktyka może znacznie zminimalizować ryzyko chorób zębów.

Postaw na dobrze wyposażony gabinet

Stomatologia bardzo się rozwinęła, a przeprowadzane zabiegi są praktycznie bezbolesne. Wszystko za sprawą tego, że stosowane komponenty są bardzo dobrej jakości. Plomby są odporne i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Ich kolor idealnie pasuje do reszty uzębienia. Ktoś kto nie wiedział, że cokolwiek było robione nawet nie zauważy plomby. Duże znaczeni e mają nowoczesne urządzenia stosowane w gabinetach. Dzięki nim można dokładnie zdiagnozować przyczynę ubytku i dobrać skuteczną metodę leczenia. Coraz częściej spotyka się laser, który pomaga w wykryciu bardzo wczesnego stadium próchnicy. Działanie urządzenia polega na wysyłania promieni w kierunku zęba. Pod wpływem światła zachodzi zjawisko fluorescencji, dzięki czemu można szybko wykryć tkanki zmienione próchnicowo i rozpocząć terapię. Wykonywanie zabiegów we wczesnym stadium jest bezinwazyjne i zajmuje stosunkowo mało czasu. Zazwyczaj na leczenie próchnicy Gliwice tym sposobem wystarczy tylko jedna wizyta. Niektórzy dentyści stosują w tym celu specjalne preparaty, które niwelują chorobowo zmienione tkanki.

Zadbaj o profilaktykę

W wielu przypadkach można uniknąć poważniejszych ubytków. Trzeba jednak zwrócić większą uwagę na profilaktykę. Nie powinniśmy zapominać o regularnym szczotkowaniu zębów i o przeglądach, które powinny mieć miejsce co najmniej dwa razy do roku. Leczenie w początkowym stadium jest najszybsze i najskuteczniejsze. Tymczasem wiele osób jest na bakier nawet z podstawową higieną. Zapomina o tym, by myć zęby chociaż rano i wieczorem. Statystyki są alarmujące połowa Polaków nie dba o higienę jamy ustnej, a to najprostsza droga do poważniejszych schorzeń. Im później zgłosimy się do dentysty, tym gorzej. Leczenie próchnicy Gliwice będzie długotrwałe i inwazyjne. Nie obędzie się bez borowania, a czasem konieczna będzie kanałówka. To stwarza duże problemy i generuje niemałe koszty. Zazwyczaj nie kończy się na jednej wizycie. Zabiegi trwają długo i zalecane jest znieczulenia. Można wprawdzie tego uniknąć jednak prace przy samym nerwie są bardzo bolesne. Zdecydowanie lepiej jest dbać o codzienną higienę i kupować dobre pasty niż dopuścić do fatalnego stanu uzębienia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*