Plastyka w relacjach intymnych. Co to jest labioplastyka?

Co to jest labioplastyka? Na czym one polega? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w tym artykule, dlatego też koniecznie go przeczytaj.

Co to jest labioplastyka?

Labioplastyka jest zabiegiem polegającym na odpowiednim ukształtowaniu warg sromowych mniejszych bądź większych w zależności od potrzeb pacjentki. Zdarza się, że kobiety uskarżają się na dyskomfort, jaki powodują przerośnięte wargi sromowe. Jest to wtedy zalecenie do zastosowania zabiegu labioplastyki. Wargi sromowe mniejsze są pomniejszane i kształtowane w odpowiedni sposób, natomiast wargom większym nadaje się również odpowiednią sprężystość. Źle zbudowane wargi sromowe są często przyczyną otarć, nawracających zapaleń, bolesności oraz stanowi problem natury estetycznej.

Na czym polega zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest metodą chirurgiczną poprzez nacięcia albo z użyciem lasera. Miejsce zabiegu jest odpowiednio znieczulone. Decydując się na zabieg, trzeba brać pod uwagę następujący po nim okres rekonwalescencji, gdzie odczuwana może być bolesność, należy powstrzymać się od współżycia oraz odczekać zalecony przez lekarza czas do badania kontrolnego, gdzie stwierdzi on, czy proces gojenia przebiega prawidłowo. Istotne jest również uwzględnienie przeciwwskazań, jakimi mogą być skazy naczyniowe, infekcje lub problemy z ciśnieniem pacjentki.

Jakie są korzyści z przeprowadzonego zabiegu?

Tego typu plastyka może znacząco poprawić jakość życia seksualnego oraz codziennego kobiety, podnieść jej samoocenę i znacząco wpłynąć w ten sposób na jej zdrowie psychiczne. Nie wszystkie zabiegi jednak przebiegają prawidłowo i bez komplikacji, dlatego należy decydować się na nie tylko w ostateczności, kiedy potencjalne plusy przeważają nad możliwymi niepowodzeniami,a ból i dyskomfort są na tyle silne, że przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu.
Labioplastyka jest zabiegiem, który nie jest refundowany, ale nie warto podczas wyboru lekarza kierować się tylko ceną, ale uwzględnić także opinie innych kobiet. W dzisiejszej rzeczywistości, kiedy od kobiety oczekuje się pewności siebie, ambicji i pracowitości, powinna się czuć ona zupełnie komfortowo we własnym ciele i zadbać o nie zarówno poprzez dietę, ćwiczenia – a kiedy jest taka konieczność – poprzez interwencję chirurga.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*