Potrzebny Ci sprzęt medyczny do własnego gabinetu?

sprzęt medyczny
sprzęt medyczny

Zakładasz własny gabinet lekarski? A może wspólnie z kimś przychodnię, bądź tez inną placówkę medyczną. Niezależnie od rodzaju działalności potrzebujesz informacji, jak legalnie przeprowadzić tak duże przedsięwzięcie.

Podstawowa i specjalistyczna opieka medyczna

Jeśli decydujesz się na założenie swojego gabinetu medycznego to znaczy, że posiadasz już pewne doświadczenie i możesz pochwalić się sukcesami w dziedzinie, jaką obrałeś na swoją specjalizację. Jednak, żeby założyć gabinet musisz spełniać kilka wymogów, przede wszystkim posiadać prawo wykonywania zawodu, ale to przecież nie problem. Poza tym musisz postarać się o odpowiednie pomieszczenie. Pamiętaj, że musi to być miejsce z kilkoma co najmniej mniejszymi pomieszczeniami, w których zmieścisz poczekalnię, rejestrację, sam gabinet, łazienkę i jakiś pokój socjalny. Wychodzi na to, że potrzeba całkiem sporo miejsca, nawet, jeśli nie chcesz otwierać jakiejś dużej placówki. Do tego, oczywiście musisz zakupić sprzęt medyczny odpowiedni do usług, jakie zamierzasz świadczyć. Oprócz sprzętu pewne medykamenty, całe wyposażenie biurowe do tworzenia i przechowywania dokumentacji medycznej i wiele innych drobiazgów, które przydają się w każdym miejscu pracy. Jest to niemała inwestycja, dlatego najpierw dobrze przemyśl, czy możesz sobie na nią pozwolić i jak szybko się ona zwróci. Popyt na twoje usługi to kluczowy czynnik decyzyjny. Nie zapomnij też, ze by otworzyć tego typu placówkę musisz posiadać pozytywną opinię z sanepidu.

Czego więcej Ci potrzeba?

Musisz również wpisać działalność do ewidencji działalności, tak jak każdą inną firmę. Jest to przecież działalność gospodarcza. Może być jednoosobowa lub wieloosobowa. Może być również założona przez osobę, która nie posiada wykształcenia medycznego, oczywiście pod warunkiem, że zatrudni ludzi, którzy takie wykształcenie posiadają. Ty możesz tylko zarządzać, zakupić sprzęt medyczny, zadbać o odpowiedni poziom usług, ale leczenie wykonywać zawsze musi osoba, która posiada do tego kwalifikacje. Do tego, jako, że wykonujesz dość ryzykowny zawód to musisz posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które chroni Cię w razie popełnienia jakiegoś błędu. Gabinet lekarski musi tez posiadać kasę fiskalną, aby wystawiać każdemu pacjentowi paragon. Jak widać sprzęt medyczny to nie wszystko. Choć jest on ważnym elementem i w zależności od specjalizacji większą, bądź mniejsza inwestycją. Interniści nie potrzebują najczęściej zbyt wiele sprzętu, ale jeśli jesteś ortopedą, dentystą, czy ginekologiem, wtedy bez sprzętu nie dasz rady funkcjonować profesjonalnie. Dlatego przemyśl, co musisz zakupić w pierwszej kolejności. Być może część sprzętu będziesz mógł wypożyczyć, bądź zakupić mniejsze urządzenia, które mają mniej funkcji, ale niższą cenę, dzięki temu rozkręcisz swoją działalność, a potem zainwestujesz w resztę sprzętu.

Dbaj o pacjenta

Najważniejsza w byciu lekarzem jest dbałość o pacjenta, nic innego tak bardzo nie przyciągnie do Ciebie ludzi. Twój gabinet działa przecież, dzięki pacjentom, dlatego staraj się każdego wysłuchać i leczyć, jak najlepiej potrafisz, a szybko zyskasz renomę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*