Powiększanie piersi – czego spodziewać się po podjęciu decyzji

powiększanie piersi

Coraz więcej kobiet zastanawia się nad wykonaniem zabiegu, który poprawi wielkość ich biustu. Nierzadko nie podoba im się również kształt i ogólnie są niezadowolone z ich wyglądu, a tym samym z całego swojego ciała. Warto przed podjęciem decyzji o operacji zastanowić się, czy jej plusy przeważają nad potencjalnymi minusami.

Przed położeniem się na stół operacyjny jest jeszcze długa droga

Jeżeli obudziałaś się rano i stwierdziłaś, że chcesz jednak pwoiększyć sobie piersi i zaczynasz działać w tym temacie, nie łudź się. Na pewno nie odbędzie się to z dnia na dzień. Przede wszystkim czeka cię kilka wizyt w wybranej przez ciebie klinice, powiększanie piersi powiększanie piersi wiąże się ze znieczuleniem ogólnym, dlatego musisz również wykonać szereg badań. Jeżeli nie jesteś odporna na żółtaczkę, będziesz musiała także przejść szereg niezbędnych szczepień. Lekarz podczas wizyty zrobi z tobą wywiad, wysonduje też czy rzeczywiście ta operacja jest konieczna, przekaże ci również możliwości powikłań, jakie mogą wystąpić. Dopiero wtedy, gdzy przejdziesz całą procedurę, możesz umówić się na zabieg. Najczęściej zabieg odbywa się po jakimś czasie, to moment w którym klinika daje ci czas na jeszcze jedno zastanowienie się. Zdarza się, że pacjentka zanim zostanie skierowana na powiększanie piersi musi jeszcze pójść na wizytę do psychologa.

Rekonwalescencja to trudny czas

Sama operacja trwa zazwyczaj do kilku godzin i nie jest bardzo skomplikowana. Po wszystkim jednak czeka cię długi okres dochodzenia do siebie. Przez pierwszy tydzień nie ma mowy m.in. o prowadzeniu samochodu czy w ogóle podnoszeniu rąk do góry. Przez pewien czas należy również chodzić z drenami i opatrunkami, co utrudnia zobaczenie efektów operacji. Do pracy biurowej mozna wrócić po około tygodniu, pracownice fizyczne muszą się wstrzymać o co najmniej tydzień dłużej. Przez trzy miesiące nie można również podnosić niczego ciężkiego, dobrze przez pierwszy miesiąc nie wykonywać również obowiązków domowych. Oczywiście czas rekonwalescencji różni się u pacjentek, bo zależy od indywidualnych predyspozycji każdej osoby. Warto jednak pamiętać, że przez pierwsze dni nie opuści nas ból, a swój nowy biust zobaczymy ostatecznie dopiero po zejściu całej opuchlizny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*