Stomatolog Gliwice, czyli nowoczesne i bezbolesne leczenie zębów

stomatolog gliwice
stomatolog gliwice

Jesteś pewnie nadal przekonany, że leczenie stomatologiczne musi wiązać się z bólem i złym samopoczuciem. Otóż nie! Nowoczesne metody pozwalają na leczenie z uniknięciem strachu i bólu. Nigdy nie było tak łatwo o białe i zdrowe zęby.

Abrazja w stomatologii

Abrazja to właśnie nazwa leczenia bez wykorzystania wiertła, którego dźwięk tak wielu ludzi przyprawia przecież o dreszcze strachu. Wizyta u dentysty i leczenie próchnicy bez wiercenia jest możliwe i już teraz można z niego skorzystać przychodząc do stomatologa Gliwice. To właśnie wiertło a nie lekarz, czy gabinet przerażają ludzi najbardziej, ten wysoki dźwięk jest na tyle nieprzyjemny, że często choć nie boli to wydaje nam się, że owszem. Skoro nie ma wiertła to nie ma bólu, skoro nie ma bólu to nie ma też potrzeby stosowania znieczuleń, czyli nie nadwyrężamy dodatkowo naszego organizmu. Znieczulenia bywają niebezpieczne dla alergików, kobiet ciężarnych, czy osób, które przyjmują określone leki. Z abrazji mogą korzystać, więc wszyscy Ci, którzy mieli problem ze znieczuleniem. Ta nowa metoda jest niezwykle precyzyjna, dlatego nie uszkadza przy okazji działania zdrowych tkanek. Działa tylko dokładnie w miejsce, gdzie uderzyła w nas próchnica.

Przebieg naszego leczenia

Jak to bywa zazwyczaj, przed zabiegiem z użyciem metody abrazji należy udać się na konsultacje. Lekarz oceni, jakiego rodzaju mamy ubytki i jakiego dokładnie leczenia one wymagają. Później już tylko działanie. Pewnie się zastanawiasz, jakie są przeciwwskazania. Niestety, nie wskazane jest tego typu leczenie dla osób, które zmagają się z chorobami układu oddechowego. Jednym minusem abrazji jest to, że jest bardziej długotrwała, niż tradycyjne leczenie. Ale zalet jest zdecydowanie więcej, niż wad. Przede wszystkim to, co już opisaliśmy: czyli brak bólu i strachu przed wiertłem. Brak uszkodzeń tkanek zdrowych w zębie. Większość, a właściwie prawie wszystkie przypadki mogą być leczone bez konieczności znieczulania, co jak wspomnieliśmy jest korzystne dla osób wrażliwych na znieczulenia. Dzieci to jedna z grup, które najbardziej korzystają na możliwościach abrazji. Przecież to one najczęściej drżą przed wiertłem i nie lubią bólu, nie rozumieją, że musi poboleć, żeby były zdrowe. Ale właśnie w tym przypadku wcale nie musi boleć. Stomatolog Gliwice naprawdę czyni cuda.

Wczesne wykrywanie próchnicy

Abrazja to nie jedyne udogodnienie, które oferuje stomatolog Gliwice. Kolejnym jest chociażby laserowa diagnostyka próchnicy, która umożliwia bardzo wczesne i dokładne wykrycie tej męczącej choroby, która jest bardzo popularna. Laserowa diagnostyka nie wiąże się z bólem, jest prawie nieinwazyjna i szybka, dlatego dzieci mogą również z niej korzystać, a także kobiety w ciąży i osoby szczególnie wrażliwe na bolesne zabiegi. Praktycznie od razu mamy wyniki badania i dentysta wie, jakie działania należy podjąć, aby uchronić nasze żeby przed dalszym rozwojem choroby.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*