Stomatolog Gliwice dawniej i dziś

laserbiostymulacyjny cena gliwce
laserbiostymulacyjny cena gliwce

Stomatologia to dziedzina, która rozwija się w zastraszający tempie. Wciąż powstają nowe rozwiązania i technologie. Również materiały wykorzystywane przez lekarzy są znacznie trwalsze i wystarczają na dłużej. Jeszcze dwie dekady temu było zupełnie inaczej. Zabiegi wykonywane przez dentystów były bardziej bolesne i mniej skuteczne.

Leczenie zębów dawniej

W medycynie, a już zwłaszcza w stomatologii, zaszły ogromne zmiany. Już w samej kwestii komponentów wykorzystywanych w czasie zabiegów widać znaczącą różnicę. Kiedyś do wypełnianie ubytków stosowano plomby z amalgamatu. Był on mniej trwały i już po kilku latach trzeba było ponownie zając się ubytkiem. Poza tym amalgamat był bardziej widoczny. Nie dopasowywano go do koloru uzębienia. Co gorsza miał właściwości rakotwórcze. Dziś praktycznie nie wykorzystuje się tego materiału. Zamiast tego stosuje się plomby światłoutwardzalne. Odcień wypełnienia jest dokładnie taki sam jak reszta uzębienia. W kwestii plomb dla dzieci też zaszły ogromne zmiany. Kiedyś stosowano dokładnie te same techniki dla wszystkich. Obecnie stomatolog Gliwice zakłada kolorową plombę dla dzieci. Dzięki temu maluchy nie boją się już tak wizyt u dentysty, a co więcej uważają to za czystą przyjemność. Kiedyś było zupełnie inaczej. Wizyta u dentysty wiązała się z bólem i strachem. Znieczulenie, jakie stosowano paraliżowało całą twarz i wywoływało ogólny bezład.

Jak jest dziś?

Obecnie technika poszła bardzo do przodu. Prace wykonywane przez dentystów są dużo skuteczniejsze. Dobrze zrobione plomby są praktycznie niewidoczne, a do tego dobrze trzymają się zęba i służą przez wiele lat, nie powodując skutków ubocznych. Samo znieczulenie również jest dużo bardziej efektywne. Ilość środka, który trzeba zaaplikować wylicza komputer. Coraz częściej stosuje się gaz rozweselający, który rozluźnia i powoduje, że zabieg nie jest dla pacjenta takim dużym stresem. Stosowane metody znieczulenia są krótkotrwale. Już po wyjściu z gabinetu wszelkie dolegliwości ustępują jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Poza tym wykonywane prace są dużo bardziej precyzyjne. Przykładowo podczas leczenia kanałowego specjalnym przyrządem mierzy się długość kanału. Wykonuje się też zdjęcie, by na ekranie komputera zobaczyć faktyczny stan tkanki zębowej i dziąsła. Gabinety stomatologiczne są bardzo dobrze wyposażone. Fotele, które się obecnie stosuje mają wiele zaawansowanych funkcji. Można je dostosować do potrzeb pacjenta: obniżać, podwyższać. To także duże ułatwienie dla lekarza. Stomatolog Gliwice ma wszystko pod ręką i dzięki temu znacznie szybciej wykonuje zabiegi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*