Stomatolog Kraków Świątkowska: próchnica groźniejsza niż myślisz

stomatolog kraków

Regularne dbanie o zęby jest bardzo ważne i pozwala zachować je w dobrym stanie przez długi czas. Jeśli nie wykonujemy przeglądów jamy ustnej systematycznie, to grozi nam próchnica. Jej konsekwencje mogą być bardzo groźne i nie chodzi tu tylko ubytki w zębach, ale również o inne choroby, jak miażdżyca, cukrzyca.

Profilaktyka to podstawa

Najważniejsza jest higiena i regularne wizyty u stomatolog Kraków Światkowska. Dentystę trzeba odwiedzać co najmniej dwa razy do roku. To absolutne minimum. Należy do niego iść, nawet jeśli nic nas nie boli. Gabinety dentystyczne dysponują coraz nowocześniejszymi sprzętami, które umożliwiają pozbycie się ubytku, zanim pojawi się próchnica. Co ważniejsze usunięcie wady zębów w początkowym stadium jest szybsze i mało inwazyjne. Niestety, wielu ludzi idzie do dentysty, kiedy ból zębów staje się bardzo dokuczliwy. To zdecydowanie zbyt późno. Zazwyczaj trzeba wówczas leczyć metodą kanałową, która jest dość czasochłonna i kosztowna. Żeby zniwelować ubytek zęba, potrzeba co najmniej trzech wizyt. To jest bardzo problematyczne i bolesne. Na szczęście nowoczesne środki znieczulające są skuteczne i nie paraliżują całej twarzy. Niemniej jednak, jeśli nie ma takiej potrzeby, lepiej nie dopuszczać do większych zaniedbań. Ważna jest również odpowiednia higiena jamy ustnej. Zęby powinno się szczotkować przynajmniej dwa razie dziennie. Wciąż jednak zdarzają się osoby, które nie dbają należycie o stan uzębienia. Wynika to z wielu powodów. Jednym z głównych jest strach przed stomatologiem, ale nie tylko. Często ludzi nie stać na wizytę w gabinecie dentystycznym i odkładają to na później.

Czym grozi próchnica?

Próchnica ma dużo poważniejsze konsekwencje niż może się wydawać. Wypadające i bolące zęby, a także nieświeży oddech to najmniejsze problemy. Nieleczone zęby mogą być przyczyną ciężkich chorób, jak np. cukrzyca. Jeśli bakterie drobnoustrojowe przeniosą się z zębów do krwiobiegu, może to powodować być groźne. W przypadku, gdy drobnoustroje zaatakują trzustkę staną się przyczyną cukrzycy. Mogą też powodować choroby stawów i układu oddechowego, a także wrzody żołądka. W skrajnych przypadkach powodują problemy z krążeniem i przyczyniają się do miażdżycy, udaru mózgu. Stan zapalny przyzębia może spowodować odkładanie się blaszki miażdżycowej w naczyniach krwionośnych. To tylko niektóre przykłady mówiące o tym, że próchnica jest niebezpieczna dla zdrowia. Warto ją leczyć, by nie dopuścić do większych problemów. Strach przed dentystą jest paraliżujący, jednak stomatolog Kraków Światkowska profesjonalnie podchodzi do realizowanych prac. Ma bardzo dobrze wyposażony gabinet i nowoczesne urządzenia, które umożliwiają wczesne wykrycie ubytku i jego skuteczne leczenie. Poza tym można zrobić zdjęcie i zobaczyć wady zębów na ekranie monitora. To sprawia, że prace są bardzo precyzyjne, a stomatolog dokładnie diagnozuje problem i podejmuje skuteczne kroki. Nie można więc bagatelizować regularnych przeglądów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*