Wyprostuj zęby. Pomoże ci ortodonta z Tarnowskich Gór

ortodoncja Tarnowskie góry
ortodoncja Tarnowskie góry

O zęby należy dbać. Podczas gdy wiele osób jest jeszcze w stanie zrozumieć, że należy chodzić systematycznie do stomatologa, to już ortodonta jest znacznie rzadziej odwiedzany. Tymczasem krzywy zgryz to nie tylko kwestia estetyczna. Dowiedz się, dlaczego warto prostować uzębienie.

Dlaczego warto udać się do specjalisty?

Ortodonta z Tarnowskich Gór powinien być przez nas odwiedzany i to jak najczęściej. Tymczasem prostowanie zębów kojarzy się głównie z młodymi dziećmi. Rzeczywiście im szybciej poddamy się zabiegowi, tym lepiej. Niemniej jednak również u starszych osób nie ma większych przeszkód do tego, by prostować zęby. Trzeba tylko odpowiednio dobrać aparat na zęby. Warto wiedzieć, że prostowanie zębów to nie tylko kwestia estetyczna, choć głównie z tego powodu decydujemy się na korekcję zębów, ale również jest to sprawa czysto zdrowotna. Krzywe zęby wpływają na szybszy rozwój bakterii. Znacznie trudniej jest bowiem dotrzeć do wszelkich zagłębień w zębach. To wpływa na rozwój bakterii, a tym samym sprzyja rozwojowi próchnicy, chorób przyzębia, stanów zapalnych. Jednym słowem warto pozbyć się tej dolegliwości, by utrzymać uzębienie w dobrym stanie na długi czas. Nie oznacza to oczywiście, że zwalnia nas to z przeglądów zębów u stomatologów, jednak z pewnością zęby będą się psuły dużo wolniej. Niestety, wciąż wiele osób unika wizyt w gabinecie ortodontycznym. W dużej mierze wynika to m.in. ze wstydu. Wciąż pokutuje jeszcze stereotyp, że noszenie aparatów to wstyd lepiej mieć krzywe zęby nic nosić aparat. Oczywiście jest to nieprawda. Jak zatem się za to zabrać? Jaki aparat dopasować? Ortodonta Tarnowskie Góry pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie i sprawi, że krzywe uzębienie nie będzie już stanowiło tak dużego problemu.

Nowoczesne aparaty ortodontyczne

Warto dodać, że współcześnie produkowane aparaty ortodontyczne znacznie różnią się od tych, które zakładano kiedyś. Przede wszystkim są bardzo skromne i delikatne. Nawet najprostszy aparat na zęby może zrobić dobre wrażenie i jest praktycznie niezauważalny. Nic dziwnego, że na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób i to w bardzo różnym wieku. Każdy chciałby mieć przecież zdrowe i proste zęby, które będą się dobrze prezentowały. Można jednak zdecydować się na nowoczesne aparaty korekcyjne, które są wykonane z przezroczystych materiałów. Tym samym są one praktycznie niezauważalne i można się w nich swobodnie uśmiechać. Oczywiście z pewnością, jak ktoś się przyjrzy czy też będzie blisko zauważy aparat na zęby, ale tak nie będzie on aż tak bardzo rzucała się w oczy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*