Żylaki – problem, który rozwiązuje laserowe leczenie żylaków

Laserowe leczenie żylaków jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów usuwania tej powszechnej przypadłości, znajdującym zastosowanie zarówno w początkowych, jak i bardzo zaawansowanych stadiach rozwoju zmian żylnych kończyn dolnych. Metoda ta, znana i udoskonalana od niemal dwóch dekad, dzięki swojej skuteczności, bezpieczeństwu oraz małej inwazyjności cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów oraz jest często polecana przez specjalistów z zakresu schorzeń układu żylnego kończyn dolnych.
Sprawdź, jak wygląda taki zabieg.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem, jakim jest laserowe leczenie żylaków, lekarz dokonuje tzw. mapowania żylaków. Polega ono na wyznaczeniu ich przebiegu przy wykorzystaniu aparatu USG i zaznaczeniu na skórze miejsc, w których należy dokonać nakłucia. Pacjent ułożony jest na stole zabiegowym, umożliwiającym zmianę kąta nachylenia w celu wyboru optymalnej pozycji. Lekarz przygotowuje pole operacyjne poprzez mycie chirurgiczne i odkażenie skóry okolicy poddawanej zabiegowi. Wewnątrznaczyniowe leczenie żylaków kończyn dolnych za pomocą impulsów laserowych jest metodą bezpieczną, a ewentualne powikłania zdarzają się rzadko i na ogół nie są niebezpieczne. Do najczęstszych niepożądanych następstw leczenia zaliczamy wybroczyny na skórze, znajdującej się ponad poddawanym leczeniu żylakiem. Stanowią one jedynie przejściowy defekt kosmetyczny, utrzymujący się do 2 tygodni. Innym częstym skutkiem ubocznym jest ból kończyn dolnych lub dyskomfort, wywołany obecnością jałowego stanu zapalnego, związanego z działaniem lasera na żywe tkanki. W celu uśmierzenia tych dolegliwości stosowane są niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. ketoprofen) z dobrym efektem.

Bezpieczna i skuteczna metoda

Laserowe leczenie żylaków jest bezpieczną i skuteczną metodą walki z tym problemem. Metoda ta nie wymaga hospitalizacji (może być wykonywana ambulatoryjnie) oraz zapewnia szybką rekonwalescencję (powrót do zdrowia). Dyskomfort związany z zabiegiem jest niewielki, dolegliwości są opanowane przez bezpieczne do stosowania znieczulenie miejscowe oraz pozabiegowe przyjmowanie leków przeciwbólowych. Leczenie w specjalistycznym ośrodku, w połączeniu z przestrzeganiem wtórnej profilaktyki żylaków kończyn dolnych pozwala na wyleczenie w niemal 100% przypadków nawet zaawansowanych zmian żylnych.

 

 

Chcesz wiedzieć więcej o laserowy usuwaniu żylaków? Sprawdź ten artykuł i dowiedz się więcej o tym, jak usunąć żylaki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*